Najlepsze reklamy tego roku

Rok 2017 rozpoczął się niedawno, ale nie brakowało w nim świetnych reklam. Jak co roku za sprawą Super Bowl mogliśmy obejrzeć wiele fantastycznych spotów, które zachwyciły nie tylko widzów w USA, ale i na całym świecie. Poniżej przedstawiamy najciekawsze reklamy w tym roku.

Audi

Jednym ze spotów zaprezentowanych w przerwie Super Bowl jest reklama Audi, która wysyła wiadomość o tym, że za tę samą pracę należy się równa płaca. W spocie ojciec głośno rozmyśla na temat przyszłości swojej córki i zastanawia się, czy będzie doceniana. Ma nadzieję, że będzie ona szanowana i zastanawia się, czy powiedzieć jej, że świat nie zawsze jest sprawiedliwy dla kobiet. Audi używa hasztagu #DriveProgress, by przekazać wiadomość o nadziei na bardziej postępową przyszłość. Reklama kończy się obietnicą, że firmę Audi charakteryzuje twierdzenie : „Equal pay for equal work” – równa płaca za tę samą pracę.

Hyundai

Wyjątkowa reklama marki Hyundai, która ma w sobie polski akcent. Co więcej, reklama kręcona była podczas Super Bowl i wyemitowana po jego zakończeniu. Na żywo filmowani byli amerykańscy żołnierze przebywający w bazie wojskowej w Żaganiu. Na początku spotu reklamowego widzimy wojskowych oglądających wspólnie Super Bowl w hali z dużym ekranem. Po chwili kilku z nich zostaje wybranych do oglądania finału w nieco inny sposób. Poproszono ich do pokoju otoczonego z czterech stron wielkim ekranem. Nie wiedzieli, że zaraz zostaną połączeni ze swoimi bliskimi, którzy w tym samym czasie oglądają Super Bowl prosto ze stadionu, dzięki czemu poczuli się, jakby byli tam razem z nimi. Niesamowicie wzruszająca reklama z pewnością wielu chwyci za serce.

Allegro

Pisząc o reklamach tego roku, nie sposób wymienić reklamy z końcówki 2016, która odniosła ogromny sukces. Spot reklamowy serwisu aukcyjnego Allegro pt.: „Czego szukasz w Święta?” zachwycił nie tylko Polaków, ale także widzów na całym świecie. Po zaledwie dwóch dniach od wypuszczenia reklama przekroczyła milion wyświetleń w serwisie YouTube. Przedstawiony jest w niej starszy mężczyzna, który za pomocą Allegro zamawia książki do nauki języka angielskiego. Obserwujemy, jak powoli zaczyna uczyć się angielskich słów, wyrażeń, zdań. Po co to robi? By na Święta odwiedzić swoją rodzinę mieszkającą za granicą i móc powiedzieć do swojej wnuczki: „Hi, I’m your grandfather”. Reklama rozczula i wzrusza do łez.

Kia

Zabawna reklama promująca nowy samochód hybrydowy o nazwie KIA Niro. Główną bohaterką jest tu Melissa McCarthy. Widzimy, jak w każdym zakątku świata bierze udział w różnego rodzaju proekologicznych zadaniach. Niestety nic nie idzie zgodnie z planem. Próbując ocalić wieloryby, zostaje wystrzelona prosto w statek i ląduje w oceanie. Nie udaje jej się także uratować drzewa przed ścięciem, przez co razem z nim runie na ziemię. Chcąc ochronić lodowce, wpada w szczelinę, którą przez przypadek sama zrobiła, a próbując ocalić nosorożce, zostaje nadziana na róg atakującego ją zwierzęcia. Przesłanie reklamy brzmi: „It’s hard to be an eco warrior, but it’s easy to drive like one” – „Ciężko jest być eko-wojownikiem, ale łatwo jeździć jak on”. Reklama oczywiście dotyczy samochodu hybrydowego, który jest bezpieczny dla środowiska. Warto obejrzeć chociażby ze względu na świetną aktorkę i zabawna fabułę.